Добредојдовте

 
Нарачки на вино
и Информации
Facebook Instagram Email Call English
Порачај вино

Temjanika
Special Edition

Суво бело вино со светло-жолта боја и многу добра бистрина. Убав елегантен мирис на бели цвеќиња, бозел и пасирани праски кој Ве води низ македонските ридови и полиња и Ве потсетува дека сте дома.

restaurant пилешко месо, риба, морски плодови и тестенини со нежни кремасти сосови.

Grashevina
Special Edition

Суво бело вино со светло сламеста боја и прекрасна бистрина. Чист и свеж мирис на кора од лимон, зелено јаболко, грејпфрут и хербални тонови.

restaurant лесна храна, разни салати и специјалитети од пилешко месо, риба и морски плодови

Pearl
Frizzante

Суво пенливо вино направено по шармат технологија со светло жолта боја и зелени рефлексии. Ова вино Ве води во светот на меурчињата, кој го возбудува Вашето непце и го прекрива со пенеста покривка.

restaurant лесна, пржена храна и пржена речна риба

Allure
Collection

Овие вина се произведени од специјално селектирани лозја од селото Курија во Тиквешката винска област. Овие атрактивни вина имаат повеќе структура на примарни и секундарни ароми, доза на минералност, средна киселост, полно тело, добро интегриран алкохол.


Erigon

Erigon
Cuvee

Суво црвено вино направено како бленд од сортите на грозје Cabernet Sauvignon 50%, Merlot 30% и Syrah 20%. Интензивна црвена рубин боја со прекрасна бистрина.

restaurant црвено месо, скара на ќумур и зрело полномасно сирење

Erigon
Kratoshija

Суво црвено вино направено од автохтоната сорта на грозје Кratošija. Прекрасна темна рубин боја со кристални рефлексии.

restaurant месо на скара, традиционални специјалитети со месо и зрели кашкавали.

Erigon
Merlot

Заводливо суво црвено вино од сортата на грозје Мерло, со темна рубин боја и ароми на зрело црвено шумско овошје, зрела цреша и џем од сливи.

restaurant месо, скара и зрели кашкавали.

Erigon

Ресторан

Скриена оаза на само 80-тина км од главниот град. Прекрасната природа непосредно до реката Црна, превкусната храна, најубавото вино и исклучително љубезните домаќини се совршена комбинација за вински туризам и за уште еден одлично поминат ден.

Апартмани

Искористете го максимумот од уникатната локација на Lazar Winery, обезбедувајќи идеална мешавина од вредност, комфорт и релаксација. Таа нуди амбиент со низа погодности дизајнирани за посетители како Вас.Lazar Winery 2020. Designed by Stefan Ristovski

Logo